Apple Watch'ın sizi daha sağlıklı hale getirmesinin tüm yolları

Her zamankinden daha fazla özellikle, saat sizi güvende tutabilir ve sizi (ve diğerlerini) ciddi sorunlara karşı uyarabilir.

 Apple Watch'ın sizi daha sağlıklı hale getirmesinin tüm yolları

Apple Watch'ın sizi daha sağlıklı hale getirmesinin tüm yolları

Nisan 2015'te ilk Apple Watch'un piyasaya sürülmesinden bu yana (evet, gerçekten beş yıl oldu ) bu akıllı saat, iPhone'un bileğe takılan bir uzantısından, telefonunuz hakkında size çok şey anlatabilecek şık bir kol şekerine dönüştü . sağlık. Apple'ın son birkaç yılda sağlığı ürünlerinin temel taşı haline getirmek için ne kadar büyük bir çaba sarf ettiğini inkar edemezsiniz.

İnsanların kilo vermesine yardımcı olmaktan, hamilelikleri kurtarmaya, kalp krizlerini önlemeye kadar , Apple Watch ( eBay'de 350 $ ) kişisel antrenör, sağlık koçu ve çok yönlü sağlık ve fitness şampiyonu ile eş anlamlı hale geldi . Olmasını istiyorsanız, Apple Watch, birkaç adım atmanız gereken zamanı size söylemek gibi en basit ve anormal kalp ritimlerini algılamak gibi en karmaşık şeyleri yapan sağ eliniz olabilir.

Elbette Apple Watch'unuz hiçbir zaman bir doktorun veya başka bir sağlık uzmanının yerini almamalıdır, ancak yıllar içinde kazandığı sağlık özellikleri gerçekten etkileyici. İşte Apple Watch'unuzun daha sağlıklı olmanıza ve potansiyel olarak hayatınızı kurtarmanıza yardımcı olabileceği en iyi yollar.

1. İşitme hasarına karşı korumak için sizi yüksek sese karşı uyarın

Çoğu zaman insanlar işitme kaybı için ancak çok geç kaldıktan sonra bakım ararlar. Bunun nedeni , özellikle yüksek sesli müzik ve diğer gürültüler gibi genetik ve çevresel faktörlerin bir kombinasyonu nedeniyle işitme kaybının yavaş yavaş meydana gelmesidir.

Apple , yüksek gürültüyü (90 desibelin üzerinde) algılayan ve işitme kaybı riskiyle ilgili bir bildirim gönderen Apple Watch için bir özellik olan Gürültü uygulamasıyla çevresel gürültü faktörlerine karşı savaşmayı umuyor . Gürültü uygulaması, WatchOS 6'nın Apple Watch'lara sunulduğu geçen yıl Eylül ayında piyasaya çıktı.

Apple Watch'ın sizi daha sağlıklı hale getirmesinin tüm yolları

2. Adet döngünüzü takip edin

Son olarak, Apple, Apple Watch'a yeni Döngü İzleme özelliğini ekleyerek ve özelliği iPhone'daki Sağlık uygulamasına entegre ederek femtech endüstrisini yakalar ( Amazon'da 899 ABD doları ) . Döneminizi takip etmek , genel sağlığınızı anlamak için önemlidir: Düzensiz adet döngüleri, potansiyel olarak polikistik over sendromu , kısırlık , osteoporoz ve menopoza geçiş gibi durumları gösterebilir.

Apple Watch'ın sizi daha sağlıklı hale getirmesinin tüm yolları

3. Düşmeleri tespit edin ve yardım çağırın

Apple Watch Series 4, düşme algılama özelliğiyle çıktığında , televizyondaki o eski "Düştüm ve kalkamıyorum" reklamları karşısında insanlar kahkahalarla gülüyordu. Ancak düşmek, kendilerini gerçekten tutamayan insanlar için gülünecek bir şey değil: İnsanlar, bu özelliğin ilk çıkışından bu yana hayatlarını kurtardığını düşünüyor.

Düşme algılama özelliği, düşerseniz bir alarm çalarak ve size iyi olup olmadığınızı soran bir push bildirimi göndererek çalışır. Saat herhangi bir hareket algılamazsa ve push bildirimine dokunmazsanız, yardım için acil servisleri ve önceden belirlenmiş acil durum kişilerini arar. Apple Watch'ınızda düşme algılamayı nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

4. Anormal kalp ritminiz varsa sizi uyarır

Apple Watch 4'ün 2018'de piyasaya sürülmesinden bu yana Apple Watch'ın EKG uygulaması hakkında hem tüketicilerden hem de uzmanlardan karışık yorumlar var , ancak bu özelliğin ne kadar önemli hale geldiğini inkar etmek zor. Birkaç hayat kurtarmaya yardım ettiği için itibar kazandı .

Uygulama, 30 saniyelik bir testle en yaygın anormal kalp ritimlerinden biri olan atriyal fibrilasyonu (aka AFib) tespit eder . Bu düzensiz kalp atışları her zaman tıbbi olarak tehlikeli değildir, ancak felç, kan pıhtılaşması ve hatta kalp yetmezliği gibi komplikasyonlara yol açabilirler .

WatchOS 6 ayrıca otomatik kalp atış hızı sensörü ile kalp atış hızınızı zaman zaman kontrol eder ve anormal bir şey fark ederse size bir uyarı gönderir. Apple Watch'ınızdan bir AFib bildirimi alırsanız, doktorunuza danışmalısınız.

Apple Watch'ın sizi daha sağlıklı hale getirmesinin tüm yolları

5. Yüksek ve düşük kalp atış hızını tespit edin

AFib özelliğine benzer şekilde, Apple Watch ayrıca yüksek kalp atış hızlarını ( taşikardi ) ve düşük kalp atış hızlarını ( bradikardi ) algılayabilir. İlk olarak, iPhone'unuzdaki Apple Watch uygulamasında sizin için yüksek ve düşük kalp atış hızlarının ne olacağını manuel olarak girmeniz gerekir (talimatlar burada ). Saatiniz bu aralıkların üzerinde veya altında kalp atış hızı tespit ederse, sizi bilgilendirecektir.

Bazı araştırmacılar ve tıp uzmanları , bu özelliğin yanlış alarmlara neden olabileceğinden endişe ediyor. Örneğin, çok formda insanlar genellikle normalden daha düşük dinlenme kalp hızlarına sahiptir ve bu da bir bildirimi tetikleyebilir. Durum bu olsa bile, hiç yoktan iyidir -- benim kalp atış hızı algılama özelliğim, birkaç yanlış alarmın kurtarılan tek bir hayat değerinde olduğu yönünde.
6. Stres zamanlarında sizi sakinleştirin

Piyasada pek çok meditasyon uygulaması var, ancak bir Apple Watch'ınız varsa, bileğinize zaten uygun bir şekilde yüklenmiş bir tane var. Yerel Breathe uygulaması , sizi yavaşlatmak ve şimdiki ana getirmek için tasarlanmış nefes egzersizleriyle anında sakinleşmenize yardımcı olabilir.

Birçok insanın günlük olarak tükenmişlik ve bunalımdan muzdarip olduğu bir dünyada , bu mütevazı uygulama sağlığınız için çok şey yapabilir. Bilim , derin, kasıtlı nefes almanın gerçekten stres ve kaygıyı azaltabileceğini söylüyor. Bir dahaki sefere zihninizin sizden uzaklaştığını hissettiğinizde, birkaç dakika sakinleşmek için Breathe uygulamasını açın.

7. Aktivite takibi

Aktivite takibi , Apple Watch'taki belki de en belirgin sağlık özelliğidir, ancak önemini unutmayalım. Fiziksel aktivite genel sağlığınız için kritik öneme sahiptir: Düzenli egzersiz yapmak stresi azaltabilir, sizi daha mutlu edebilir, kemiklerinizi ve eklemlerinizi koruyabilir, kaslarınızı geliştirebilir ve kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirebilir.

Apple Watch'taki aktivite izleme özelliklerinin avantajlarından yararlanmak için sıkı bir fitness tutkunu olmanıza gerek yok. Bir şey olursa, sadece Stand Ring'e dikkat edin, aktivite halkalarınızın her gün ne sıklıkta ayağa kalkıp hareket ettiğinizi kaydeden kısmı ve bir süredir oturduğunuzu hatırlatan nazik hatırlatmaları dikkate alın. Her gün sadece biraz hareket uzun bir yol kat eder. Adımlarınızı takip etmek için de kullanabilirsiniz -- yürümek harika bir egzersizdir.

Apple Watch'ın sizi daha sağlıklı hale getirmesinin tüm yolları

Bonus: Araştırma için sağlık verilerinizi derleyin

İşitme sağlığı, kadın sağlığı ve kalp sağlığını ele alacak üç büyük araştırmaya katılabileceğiniz Apple Research uygulamasını şimdi indirebilirsiniz. Apple, çalışmaları Dünya Sağlık Örgütü de dahil olmak üzere dünyanın en büyük sağlık kuruluşlarından bazıları ile birlikte yürütüyor.

Size faydası? Verilerinizi tıp araştırmacılarıyla paylaşarak, gelecek nesil sağlık hizmetleri ve sağlık teknolojisine katkıda bulunabilirsiniz -- Apple Watch'un düzensiz kalp atışı özelliği, türünün ilk sanal büyük ölçekli çalışması olan Apple Kalp Çalışması tarafından bilgilendirildi ve doğrulandı. Bu yeni çalışmaların sonunda yeni Apple Watch ve iPhone sağlık özelliklerini de bilgilendirmesini bekliyoruz.

YORUMLAR

Ad

A Skull & Bones,8,Android,21,Apex Legends,5,APK Download,9,Apple,1,Asus,1,BGMI,3,Bilim Dünyası,12,Brawl Stars,2,Call Of Duty,19,china,1,Clash Royale,5,Cod Mobile,14,Coin,4,Company of Heroes,1,Cycle Frontier,32,Czech,1,Destiny,19,Diablo,6,Dying Light 2,7,Economy,4,Ekonomi,8,Elden Ring,528,En,7,Eng,26,Es,1,Esp,34,F1,16,Fall Guys,8,Fifa,1,Final Fantasy,1,Fortnite,5,Fr,2,Fra,33,Free Fire,36,Game,361,Game Guide,708,Game Guides,725,Genshin Impact,71,Ger,35,GoD Of WaR,9,Gotham Knights,2,GTA,1,Halo Infinite,1,İndia,1,iOS,16,iPhone,4,İpuçları ve Püf Noktaları,16,Jpn,33,Kor,1,LOL,4,Lost Ark,121,Minecraft,3,MODERN WARFARE,8,MOTORLU ARAÇLAR,24,Nasıl Yapılır,79,NBA,8,New Game,1100,News Release,26,OnePlus,12,Overwatch 2,8,Oyun İpuçları ve Püf Noktaları,322,Oyun Klavuzları,510,Oyunlar,766,PlayStation,2,Por,32,Pr,1,PUBG Mobile,131,PUBG Mobile Lite,26,PUBG New State,26,Raft,16,Roblox,1,Samsung,6,Sniper Elite,1,Sosyal Medya,12,Spider-Man,6,Splatoon,7,technology,19,Teknoloji,156,Telefonlar,6,Trendler,30,Ukr,31,Update,1,v Rising,34,Valorant,18,Xiaomi,6,Yaşam ve Sağlık,10,Yeni Haberler,43,Yeni Yayınlar,1538,YouTube,1,
ltr
item
Oneyle: Apple Watch'ın sizi daha sağlıklı hale getirmesinin tüm yolları
Apple Watch'ın sizi daha sağlıklı hale getirmesinin tüm yolları
Her zamankinden daha fazla özellikle, saat sizi güvende tutabilir ve sizi (ve diğerlerini) ciddi sorunlara karşı uyarabilir.
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjSYXOqZEeG2tljLwKSq8HBqGF4R82i0fgp8uDWUFF3tiB4H-SAM4dhcFSIPVDFW8RGaaxwLAle0Yz29nnAXhb_o81JOyLJ0FiKTMyMN7tIDCwYx8nEtzsDH__5KP7DM_tvCvOrix43uhYcY7kqxxo_cGej0uPk2dnjp54nzve1bX2dmAon0Uwi812VZw=w640-h356
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjSYXOqZEeG2tljLwKSq8HBqGF4R82i0fgp8uDWUFF3tiB4H-SAM4dhcFSIPVDFW8RGaaxwLAle0Yz29nnAXhb_o81JOyLJ0FiKTMyMN7tIDCwYx8nEtzsDH__5KP7DM_tvCvOrix43uhYcY7kqxxo_cGej0uPk2dnjp54nzve1bX2dmAon0Uwi812VZw=s72-w640-c-h356
Oneyle
https://www.oneyle.com/2022/01/apple-watchn-sizi-daha-saglkl-hale.html
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/2022/01/apple-watchn-sizi-daha-saglkl-hale.html
true
8251920511909153638
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All TAVSİYE EDİLEN YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy