Teknolojinin Sağlığınızı İyileştirmesinin 4 Yolu

Teknolojinin Sağlığınızı İyileştirmesinin 4 Yolu

 Teknolojinin Sağlığınızı İyileştirmesinin 4 Yolu

Teknolojinin Sağlığınızı İyileştirmesinin 4 Yolu

Haftalarca süren şenlikli ziyafetler, cezbedici tatlılar ve ev içi eğlencelerle, fiziksel sağlığınız tüm tatil şenliklerinin gerisinde kalmış olabilir. Ama ne yazık ki! Şimdi Ocak ayı ve sağlığa giden yola geri dönme zamanı. Yolculuğa başladığınızda, modern teknolojinin hedefinize daha erken ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğini düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Sizi yolda tutmak için teknoloji, uygulamalar ve fitness aletleri.

Baktığınız her yerde onları görürsünüz: giyilebilir spor aletleri. Fitbitler, Apple saatler, Garminler ve diğer teknolojiler, diyetinizi güçlendirmeye, egzersiz rutininizi iyileştirmeye, uyku düzeninizi iyileştirmeye ve kalbinizi sağlıklı tutmaya yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Ama gerçekten vaat ettiklerini yapıyorlar mı?

MemorialCare ailesi ve spor hekimliği doktoru Jeffrey Lai, giyilebilir sağlık takip cihazlarının taşınabilirliğinin onları sağlıklı alışkanlıkları izlemek için ideal araçlar haline getirdiğine inanıyor.

"Hepimiz daha iyi hissetmek, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha enerjik olmak istiyoruz, değil mi? Doğru yemek yemek, yeterince uyumak, fiziksel olarak aktif kalmak, stresi azaltmak - bunlar sağlıklı bir yaşam tarzının temeli ve hastalarıma danışmayı sevdiğim şeyler." diyor Dr. Lai. "Ama eski bir söz vardır: 'Sayamayacağınız şeyi yönetemezsiniz.' Günümüzün akıllı telefon uygulamaları, en önemli sağlıklı ayrıntılara yardımcı oluyor."

Diyetinizi geliştirin.

Daha sağlıklı bir yaşam tarzına uyum sağlamak genellikle diyetinizi değiştirmekle başlar. İşlenmiş gıdalar ve büyük porsiyonlar bir yaşam biçimi haline geldiğinden, aşırı yemek Amerika Birleşik Devletleri'nde büyük bir sorundur. Bu sağlıksız alışkanlıklarla mücadele etmek için, malzemelerimizi ve porsiyonlarımızı takip etmemize yardımcı olacak mutfak teknolojisi ortaya çıktı.

Kalori takibi
yeni bir kavram olmasa da, bazı sağlık uygulamaları günlük yiyecek alımınızı izlemenize yardımcı olmak ve sağlıklı beslenme önerileri sunmak için tasarlanmıştır. Günde kaç bardak su içmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bu sağlık uygulamaları yalnızca hatırlamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda yolda kaldığınızdan emin olmak için yiyecek ve içeceklerinizi izleyecektir.

halletmek

Sporcular için yıllardır fitness takip cihazları varken, akıllı telefonlar ve saatler artık genel halkın antrenman çabalarını daha kolay takip etmesine izin veriyor. Bu giyilebilir teknoloji, günde attığınız adım sayısını ölçebilir, vücut tipiniz için kişiselleştirilmiş egzersiz planları sağlayabilir ve fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için ilerlemenizi belgeleyebilir.

Hatta bazı uygulamalar esnemek, ofiste dolaşmak veya sadece derin nefes almak için günlük hatırlatıcılar bile gönderir. Dr. Lai, "En iyi uygulamalar, yalnızca verileri takip etmekle kalmayıp, aynı zamanda bir kişiyi yolda tutmaya ve motive etmeye yardımcı olacak hatırlatıcılara veya sosyal medya özelliklerine sahip olanlardır.

Ayrıca fitness topluluğuyla iletişim kurmanıza, arkadaşlarınızla günlük antrenmanlar planlamanıza ve size fiziksel fitness planları ve stratejileri hakkında en güncel araştırmaları sunmanıza olanak tanır.

Biraz uyu

Hızlı tempolu dünyamızda, uyku çoğu zaman hak ettiği ilgiyi görmez. Gece boyunca uyumak yaralanma riskinizi azaltabilir, daha iyi kilo kontrolüne izin verebilir ve günün geri kalanında sizi daha iyi bir ruh haline sokabilir. Uyumak veya uyanmak sizin için giderek daha zor hale geldiyse, teknoloji tabanlı bazı uyku yöntemlerini düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Uyku uygulamaları, uyku yöntemlerinizi izleyerek, ölçerek ve değerlendirerek gece alışkanlıklarınızı kontrol altına almanızı sağlar. Uykuyla ilgili en popüler uygulamalardan bazıları, her gece uykunuzu izlemenize olanak tanır, böylece saat kaçta uykuya daldığınızı, kaç saat uyuduğunuzu ve saat kaçta uyandığınızı görebilirsiniz. Bu uyku istatistiklerini takip ederek, uyku vakti rutininizin daha fazla farkına varabilir ve gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz.

Diğer uyku yöntemleri arasında, telefon ve tablet ekranları tarafından yayılan zararlı ışıkların ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilecek ve uykuya dalmanız için gereken süreyi önemli ölçüde azaltabilecek mavi ışık filtrelerinin kullanımı yer alır. Elektronik cihazlarınızdaki gece filtreleri de rahatlamanıza yardımcı olabilir ve yatmadan önce huzursuz veya endişeli hissedenlere önerilir.

Mutlu, sağlıklı kalp

Hastalık Kontrol Merkezi'ne (CDC) göre Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en yaygın kalp rahatsızlığı koroner arter hastalığıdır. Bu rahatsızlık, atardamarlarda kolesterol biriktiğinde ve damarlar hasar gördüğünde veya hastalandığında ortaya çıkar. Bu hastalığı önlemek veya tedavi etmek için doktorlar, tümü kalp aktivitesinin izlenmesini içeren çeşitli yaşam tarzı değişiklikleri önermektedir. Kalp rahatsızlığı olan birinin kardiyovasküler iyileşmelerini ölçmesine ve izlemesine yardımcı olacak birkaç izleme uygulaması ve cihazı vardır.

Kalbi tehdit eden durumlarla baş edebilmek için stres düzeylerini ölçmek önemlidir. Bir doktor, kalp suşlarının kanıtını ortaya çıkarabilecek periyodik bir EKG veya elektrokardiyogram önerebilir. Bu günlerde, birçok EKG, herhangi bir kardiyovasküler anormalliği doğru şekilde göstermesi için 24 saat boyunca taşınabilir bir monitör takmayı içeriyordu. Benzer şekilde, kalp atış hızlarını izlemek için FDA onaylı uygulamaları ve cihazları kullanabilen aritmi veya A-fit olan kişiler için taşınabilir testler kullanılabilir.

Diğer kalp-sağlıklı cihazlar, günlük kalp atış hızlarını üreten veya solunumlarını veya kan basıncını iyileştirmek isteyen insanlara günlük tavsiyeler, öneriler ve destek veren daha basit izleyicilerle birlikte genel halkın kullanımına açıktır. Giyilebilir kalp monitörleri ve cihazları, insanların kalp sağlığını korumasını her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Seninle başlar.

Kişisel sağlık teknolojisi artık vücudun tüm bölümlerinden veri toplama gücüne sahiptir ve sonuçlarınızı rapor edebilir. Sağlıklı aktivitelerinizi izlemek, egzersiz yapmak, daha fazla uyumak ve daha iyi yemek yemek için motivasyonunuzu artırabilir. Bu teknolojiden en iyi şekilde yararlanarak, çabanızı her zamankinden daha kolay ölçebilirsiniz.

YORUMLAR

Ad

A Skull & Bones,8,Android,21,Apex Legends,5,APK Download,9,Apple,1,Asus,1,BGMI,3,Bilim Dünyası,12,Brawl Stars,2,Call Of Duty,19,china,1,Clash Royale,5,Cod Mobile,14,Coin,4,Company of Heroes,1,Cycle Frontier,32,Czech,1,Destiny,19,Diablo,6,Dying Light 2,7,Economy,4,Ekonomi,8,Elden Ring,528,En,7,Eng,26,Es,1,Esp,34,F1,16,Fall Guys,8,Fifa,1,Final Fantasy,1,Fortnite,5,Fr,2,Fra,33,Free Fire,36,Game,361,Game Guide,708,Game Guides,725,Genshin Impact,71,Ger,35,GoD Of WaR,9,Gotham Knights,2,GTA,1,Halo Infinite,1,İndia,1,iOS,16,iPhone,4,İpuçları ve Püf Noktaları,16,Jpn,33,Kor,1,LOL,4,Lost Ark,121,Minecraft,3,MODERN WARFARE,8,MOTORLU ARAÇLAR,24,Nasıl Yapılır,79,NBA,8,New Game,1100,News Release,26,OnePlus,12,Overwatch 2,8,Oyun İpuçları ve Püf Noktaları,322,Oyun Klavuzları,510,Oyunlar,766,PlayStation,2,Por,32,Pr,1,PUBG Mobile,131,PUBG Mobile Lite,26,PUBG New State,26,Raft,16,Roblox,1,Samsung,6,Sniper Elite,1,Sosyal Medya,12,Spider-Man,6,Splatoon,7,technology,19,Teknoloji,156,Telefonlar,6,Trendler,30,Ukr,31,Update,1,v Rising,34,Valorant,18,Xiaomi,6,Yaşam ve Sağlık,10,Yeni Haberler,43,Yeni Yayınlar,1538,YouTube,1,
ltr
item
Oneyle: Teknolojinin Sağlığınızı İyileştirmesinin 4 Yolu
Teknolojinin Sağlığınızı İyileştirmesinin 4 Yolu
Teknolojinin Sağlığınızı İyileştirmesinin 4 Yolu
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEikfBmC1q6ZuW9tpjDB4DTkhvA4SoIxslmSku3MDBlBuxsNQU0AHqCcr0MNg5dkDWcH9SoTqB59rg63sG7kZb8VlWJ4x7VDglFP2rj-XuQodzb61ZQIr_HkbjTPRTb9DAbxXcyzdhflrsvyms4CLl8gGtxolERmNLFtflL5Lb3fpRt714abZ_p_cwJrLg=w640-h336
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEikfBmC1q6ZuW9tpjDB4DTkhvA4SoIxslmSku3MDBlBuxsNQU0AHqCcr0MNg5dkDWcH9SoTqB59rg63sG7kZb8VlWJ4x7VDglFP2rj-XuQodzb61ZQIr_HkbjTPRTb9DAbxXcyzdhflrsvyms4CLl8gGtxolERmNLFtflL5Lb3fpRt714abZ_p_cwJrLg=s72-w640-c-h336
Oneyle
https://www.oneyle.com/2022/01/teknolojinin-saglgnz-iyilestirmesinin-4.html
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/2022/01/teknolojinin-saglgnz-iyilestirmesinin-4.html
true
8251920511909153638
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All TAVSİYE EDİLEN YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy