YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden Koruyun

  YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden Koruyun Hiç şüphe yok ki, YouTube dünyanın en büyük ...

 YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden Koruyun

YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden Koruyun

Hiç şüphe yok ki, YouTube dünyanın en büyük video platformudur ve çeşitli ülkelerden 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir. YouTube, Google'a ait olduğundan, popülerliği kolayca fark edilebilir. Bu aynı zamanda, çocuklarınız için uygun olmayabilecek türlerde, platformda farklı türde video içeriği izlemenize ve yüklemenize izin verdikleri anlamına gelir. YouTube'un kendi "sağduyu kuralları" vardır - içerik oluşturucular için Topluluk Kuralları.

Bu kurallar, içeriğin platforma yüklenmeye uygun olup olmadığına karar verir. Bu yönergeler, içerik oluşturucuların veya video yapımcılarının çıplaklık veya cinsel içerik, nefret dolu içerik, zararlı veya tehlikeli içerik ve şiddet içeren veya sansürlenmemiş içerikten haberdar olmalarına yardımcı olur. Ve bu içerik reşit olmayanlar (18 yaş altı) için uygun değildir. Bu nedenle, çocuklarınızın bu içeriğe erişmesini önlemek için ebeveynler YouTube'da kısıtlı modu açar. Burada, Android, iOS ve PC'de YouTube kısıtlı modunun nasıl açılacağı hakkında konuşacağız.

YouTube'da Kısıtlı Mod nedir? O nasıl çalışır?

Kısıtlı modu YouTube web sitesinden veya YouTube Android veya iOS uygulamasından etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, platformda potansiyel olarak olgun veya sakıncalı içeriğin kullanılabilirliğini kısıtlayacaktır. YouTube, içeriği YouTube yönergelerine uymayan Kısıtlı mod aracılığıyla filtrelemek için otomatik bir algoritma sistemi kullanır.

YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden Koruyun

Algoritmalar, videoların platforma uygun olup olmadığını belirlemek için başlık, dil, meta veriler vb. dahil olmak üzere içeriğin farklı öğelerini kontrol eder. Bu meta veriler yükleme tarihini, yaratıcıyı, video açıklamasını ve etiketlenmiş anahtar kelimeleri içerir, ancak algoritma sistemi her zaman mükemmel değildir. Ve Kısıtlı mod aracılığıyla, insan incelemeciler içeriğin derecelendirmesini kontrol eder ve uygunsuz bulurlarsa filtreler. Bu çalışanlar videoları manuel olarak kontrol eder ve YouTube'daki Kısıtlı modda "işaretler".

Dakikada milyonlarca içerik YouTube'a yüklendiğinden, hepsini birkaç dakika içinde kontrol etmek imkansız. Ancak Kısıtlı modu açarsanız, çocuklarınızın uygunsuz yetişkinlere uygun veya şiddet içerikli içeriği görüntülemeye karşı güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir

Teknolojiye ne kadar güvenirseniz güvenin, %100 etkili olmayacaktır. Ancak aşağıda belirtilen ipuçlarını izlerseniz, çocuklarınızın çevrimiçi ortamda güvende ve güvende kalmalarını destekleyeceklerinden emin olabilirsiniz.
 • Filtre açık olsa da, çocuğunuzla birlikte videoları izlemeye çalışın ve ilişkinizde özel bir bağ oluşturmak için bunun hakkında konuşun.
 • YouTube topluluk kurallarına uymayan her türlü içeriği bildirmeye çalışın. Gelecekte çocuklarınızı güvende tutmanıza yardımcı olacaktır.
 • Siz yokken çocuklarınızın zararlı içerik izlemediğinden emin olmak için YouTube'daki Otomatik Oynatma özelliğini kapatmayı deneyin.
 • Çocuklarınıza izlemekten hoşlanmadıkları içerikleri nasıl bırakabileceklerini öğretin ve onları bu içerik hakkında sizinle konuşmaya teşvik edin.

Masaüstü veya Dizüstü Bilgisayarda YouTube'da Kısıtlı Modu Etkinleştirin

İster Windows ister Mac kullanıyor olun, YouTube kısıtlı modunu kolayca etkinleştirebilirsiniz. Ancak modu etkinleştirmek yalnızca tarayıcıyla sınırlıdır, yani YouTube'u çocuğunuzla Google Chrome üzerinden izlerseniz ve özelliği yalnızca Google Chrome'da etkinleştirirseniz, Chrome'daki içeriği kısıtlar. Ancak Mozilla, Opera vb. gibi başka tarayıcılarınız varsa ve YouTube'u aynı Google hesabıyla onlarda açarsanız, çocuklarınız bu zararlı içerikleri görebilir. Bu nedenle, modu her tarayıcıda ayrı ayrı etkinleştirmeniz gerekecektir. Ve YouTube'da Kısıtlı modu açmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar.

YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden Koruyun
 1. Tarayıcınızda YouTube'u açın
 2. Sağ tarafta, kullanıcı simgenizi bulacaksınız. Üstüne tıkla.
 3. Menünün en altında “Kısıtlı mod” diye bir seçenek var.
 4. Kapalıysa, size 'Kapalı' gösterecektir. Açıksa, sizi bilgilendirecektir.
 5. Özelliği açmak için üzerine tıklayın
 6. Özelliği açmayı veya kapatmayı seçebileceğiniz bir iletişim kutusu görünecektir.

Android Cihazlarda YouTube Kısıtlı Modunu Etkinleştirin

YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden Koruyun

Bu kılavuz, Android'deki Youtube Uygulaması içindir.
 1. Muhtemelen akıllı telefonunuzdan Gmail hesabınıza giriş yapmışsınızdır. Değilse, önce oturum açın ve ardından YouTube'u açın. Veya cihazınız henüz Gmail'de oturum açmadıysa, bunu buradan yapabilirsiniz.
 2. Oturum açtıktan sonra sağ üst köşedeki kullanıcı simgenize tıklayın
 3. Sonra ' Ayarlar ve ardından Genel
 4. Burada Kısıtlı modu bulacaksınız ; bir kez yaptığınızda, seçeneği Açık konuma getirin
Youtube uygulamasını kullanmıyorsanız ve bir tarayıcı kullanarak Youtube'a erişiyorsanız. Kısıtlı modu etkinleştirmek için Sağ Üst taraftaki profil simgenize tıklamanız, ardından Ayarlar'ı seçmeniz ve ardından Hesap altında Kısıtlı Mod geçişini görmeniz gerekir.

iOS Cihazlarda Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir?

YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden KoruyuniPhone veya iPad kullanıyorsanız YouTube'a erişebilirsiniz ve bunu yaptıktan sonra Kısıtlı özelliğini de etkinleştirmeniz gerekebilir. İşte nasıl yapılacağı-
 1. YouTube'u açın
 2. Sağ üst köşede, kullanıcı simgenize tıklayın
 3. Ayarlar'a dokunun
 4. Arayın Kısıtlı Mod Toggle
 5. Kısıtlı Modu açmak için geçişi etkinleştirin

Kısıtlı Modu Açamıyor veya Kapatamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Hangi cihazı kullanırsanız kullanın, kısıtlı modu etkinleştirmede herhangi bir olası sorun görmüyoruz. Ancak, bazen kütüphanelerdeki, okullardaki, üniversitelerdeki veya diğer kamu kurumlarındaki bilgisayarlar, sistem yöneticisi tarafından etkinleştirilen kısıtlı modu korur. Burada özelliği devre dışı bırakmakla ilgili bir sorun yaşayabilirsiniz ancak sistem yöneticisi ile iletişime geçmekten başka bir şey yapamazsınız. Genel olarak, özelliği profilinizden açtığınız şekilde kapatabilirsiniz.

Çocuğunuz YouTube Kids kullanıyorsa, uygulama bu tür izlenemez çocuklara karşı içerik sunmadığından Kısıtlı modu etkinleştirme seçeneği yoktur. Bu nedenle, çocuğunuzun güvenliği söz konusuysa, her gün göz attığımız normal YouTube sürümü yerine Çocuklar için YouTube'u kullanmak daha iyidir .

YORUMLAR

Ad

A Skull & Bones,8,Android,21,Apex Legends,5,APK Download,9,Apple,1,Asus,1,BGMI,3,Bilim Dünyası,12,Brawl Stars,2,Call Of Duty,19,china,1,Clash Royale,5,Cod Mobile,14,Coin,4,Company of Heroes,1,Cycle Frontier,32,Czech,1,Destiny,19,Diablo,6,Dying Light 2,7,Economy,4,Ekonomi,8,Elden Ring,528,En,7,Eng,26,Es,1,Esp,34,F1,16,Fall Guys,8,Fifa,1,Final Fantasy,1,Fortnite,5,Fr,2,Fra,33,Free Fire,36,Game,361,Game Guide,708,Game Guides,725,Genshin Impact,71,Ger,35,GoD Of WaR,9,Gotham Knights,2,GTA,1,Halo Infinite,1,İndia,1,iOS,16,iPhone,4,İpuçları ve Püf Noktaları,16,Jpn,33,Kor,1,LOL,4,Lost Ark,121,Minecraft,3,MODERN WARFARE,8,MOTORLU ARAÇLAR,24,Nasıl Yapılır,79,NBA,8,New Game,1100,News Release,26,OnePlus,12,Overwatch 2,8,Oyun İpuçları ve Püf Noktaları,322,Oyun Klavuzları,510,Oyunlar,766,PlayStation,2,Por,32,Pr,1,PUBG Mobile,131,PUBG Mobile Lite,26,PUBG New State,26,Raft,16,Roblox,1,Samsung,6,Sniper Elite,1,Sosyal Medya,12,Spider-Man,6,Splatoon,7,technology,19,Teknoloji,156,Telefonlar,6,Trendler,30,Ukr,31,Update,1,v Rising,34,Valorant,18,Xiaomi,6,Yaşam ve Sağlık,10,Yeni Haberler,43,Yeni Yayınlar,1538,YouTube,1,
ltr
item
Oneyle: YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden Koruyun
YouTube'da Kısıtlı Mod Nasıl Etkinleştirilir: Çocuklarınızı Hassas İçeriklerden Koruyun
https://lh3.googleusercontent.com/-tyLqFNR9D4U/YdYQ0yZaCJI/AAAAAAAAh8E/qLbi5PIxkX0MbHnS_wZlHbgRAhvAAj94gCNcBGAsYHQ/w640-h320/what-is-youtube-restricted-mode-how-to-enable-it-5.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-tyLqFNR9D4U/YdYQ0yZaCJI/AAAAAAAAh8E/qLbi5PIxkX0MbHnS_wZlHbgRAhvAAj94gCNcBGAsYHQ/s72-w640-c-h320/what-is-youtube-restricted-mode-how-to-enable-it-5.jpg
Oneyle
https://www.oneyle.com/2022/01/youtube-kstl-mod-nasl-etkinlestirilir.html
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/2022/01/youtube-kstl-mod-nasl-etkinlestirilir.html
true
8251920511909153638
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All TAVSİYE EDİLEN YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy