Monster Hunter Rise: Sunbreak: 'Başlangıçta kilitlenme' hatası - Nasıl düzeltilir, olası nedenler ve daha fazlası

Monster Hunter Rise: Sunbreak: 'Başlangıçta kilitlenme' hatası - Nasıl düzeltilir, olası nedenler ve daha fazlası

 

Monster Hunter Rise: Sunbreak: 'Başlangıçta kilitlenme' hatası - Nasıl düzeltilir, olası nedenler ve daha fazlası

Monster Hunter Rise: Sunbreak: 'Başlangıçta kilitlenme' hatası - Nasıl düzeltilir, olası nedenler ve daha fazlasıMonster Hunter Rise için merakla beklenen genişleme paketi Sunbreak nihayet yayınlandı ve oyuncular, Sunbreak'in iki yeni yeri olan Citadel ve Jungle'da kendilerini hangi yeni maceraların beklediğini görmek için heyecanlılar. Genişletmenin sürümü Nintendo Switch'te oldukça parlak ve hatasız olsa da, PC sürümü bazı oyuncular için birkaç zorluk yarattı.

DLC'ye erişmeye çalışırken veya hatta oyunu başlatırken PC'lerinde sürekli çökmelerle karşılaşan oyuncuların raporları var. Monster Hunter Rise daha önce Nintendo Switch'e özeldi ve yakın zamanda PC'ye taşındı ve Steam üzerinden kullanıma sunuldu . Ancak Sunbreak'in lansmanı her iki platformda da aynı anda gerçekleşti.

Genişletmenin erken sürüm aşamasında olduğu gerçeği göz önüne alındığında, özellikle PC'lerde bazı küçük hatalar ve sorunlar olması zorunludur . Capcom'un, oyuncuların Monster Hunter Rise: Sunbreak ile karşılaştığı sorunlardan habersiz olmadığı açık ve bu nedenle, bir yama veya düzeltme zaten çalışmalarda olabilir. Ancak, o zamana kadar oyuncuların oyunu çökmeden başlatmak için deneyebilecekleri birkaç şey var.,
Monster Hunter Rise: Sunbreak için sorun giderme kılavuzu
Monster Hunter Rise: Sunbreak PC oyuncuları için neden çöküyor?

Monster Hunter Rise: Sunbreak'in PC'de, PC'nin oyun için belirtilen sistem gereksinimlerini karşılamaması, güncel olmaması gibi belirli faktörler nedeniyle çökmeler, takılmalar, kare hızı düşüşleri vb. gibi hatalarla karşılaşmak için çeşitli nedenleri olabilir. eski grafik sürücüleri, hileli arka plan görevleriyle çakışma, eski Windows sürümü, oyunun yürütülebilir dosyasını engelleyen antivirüs veya güvenlik duvarı ve daha fazlası.

Monster Hunter Rise: Sunbreak'teki kilitlenme hataları nasıl düzeltilir?


Monster Hunter Rise: Sunbreak kilitlenme sorununu düzeltmenin ideal ve resmi yolu, Capcom'un hatayı düzelten bir düzeltme veya yama yayınlamasını beklemektir, ancak bu oyunların doğası göz önüne alındığında, geliştiricilerin yapması bir haftadan fazla sürebilir. böyle. Bu arada, oyuncular oyunun bilgisayarlarında çalışmasını sağlamak için birkaç sorun giderme hilesi deneyebilir .
Monster Hunter Rise: Sunbreak için Sistem Gereksinimlerini Kontrol Edin

PC'deki oyuncuların her zaman bir oyunun sistem gereksinimlerini ve bilgisayarlarının teknik özellikleriyle nasıl karşılaştırıldığını kontrol etmeleri gerektiğini söylemeye gerek yok, söz konusu video oyununa zor kazanılmış paralarını harcamaya karar vermeden önce.

Monster Hunter Rise: Sunbreak , oyunu uygun bir çözünürlükte ve kare hızında çalıştırmak için çok zorlu bir sistem gerektirmese de, çalıştırmak için DirectX 12 özelliklerine sahip özel bir GPU gerektirir. İşte Monster Hunter Rise: Sunbreak için minimum ve önerilen gereksinimler.
Windows'u en son sürüme güncelleyin

Windows işletim sistemini güncel tutmak, oyunların fazla sorun yaşamadan çalışması için çok önemlidir, çünkü arka planda güncelleme yapmaya çalışan işletim sistemi sistem kaynaklarını tüketebilir ve bu da oyunun çökmesine veya beklendiği gibi çalışmamasına neden olabilir.

Güncellemeler genellikle çeşitli iyileştirmeler ve ek özellikler ile birlikte sistemin sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için güvenlik güncellemeleriyle birlikte geldiğinden, oyuncuların Windows'u en son sürüme güncel tutmaları da gereklidir.
Grafik sürücülerini güncelleyin

Bu önemlidir ve PC oyuncuları GPU sürücülerini her zaman hatasız güncel tutmalıdır. Sürücülerin en yeni sürümü, genellikle önceki sürümlere göre çeşitli düzeltmeler ve iyileştirmelerden oluşur ve genellikle belirli oyunlar için GPU ile ilgili düzeltmelerle birlikte gelir.

Gereksiz arka plan görevlerini kapatın


Gereksiz arka plan görevleri ve uygulamaları çok fazla sistem kaynağı tüketebilir ve bu da oyunun performansını olumsuz etkileyebilir. Üçüncü taraf bindirmeleri, başlangıç ​​uygulamaları ve hatta gereksiz Windows işlevleri gibi birçok arka plan görevi, CPU ve Bellek ve Disk kullanımını azaltabilir ve oyunun çökmesi veya kekemelik gibi sorunlara yol açabilir.
Tüm yeniden dağıtılabilirleri ve DirectX'i yeniden yükleyin


Monster Hunter Rise, Monster Hunter World'deki DirectX 11'in aksine DirectX 12 için yerel destekle birlikte gelir ve bu nedenle sistemde yüklü olan en güncel DirectX sürümünü gerektirir. Oyun ayrıca düzgün çalışması için en güncel C++ yeniden dağıtılabilir dosyalarının yüklenmesini gerektirir.
Windows Güvenlik Duvarı veya Antivirüs Programlarını Devre Dışı Bırakın


Monster Hunter Rise : Sunbreak'in çökme sorununu gidermek için sistemdeki güvenlik özelliklerini devre dışı bırakmak son çare olarak düşünülmelidir . Monster Hunter Rise: Sunbreak'in çalışması için Windows güvenlik duvarını veya herhangi bir virüsten koruma programını devre dışı bırakmadan önce resmi düzeltmelerin yayınlanmasını beklemek her zaman daha iyidir.
Temiz bir önyükleme gerçekleştirin

Kaynak kullanan uygulamaların çoğunu devre dışı bıraktıktan sonra bile, oyunun yürütülebilir dosyasıyla çakışmalara yol açabilecek ve amaçlandığı gibi çalışmasını engelleyebilecek bazı hizmetler ve uygulamalar olabilir. Bu gibi durumlarda, temiz bir önyükleme çok yardımcı olabilir. Temiz önyükleme gerçekleştirmek için:

Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows+R tuşlarına basın.
Şimdi, 'msconfig' yazın ve Sistem Yapılandırmasını açmak için Enter'a basın.
Oradan Hizmetler > 'Tüm Microsoft hizmetlerini gizle' onay kutusunu etkinleştirin.
Değişiklikleri kaydetmek için "Tümünü devre dışı bırak" > "Uygula"yı ve ardından "Tamam"ı tıklayın.
Şimdi Başlangıç'a gidin > 'Görev Yöneticisini Aç'ı tıklayın.
Görev Yöneticisi'nde Durum sekmesine gidin ve başlatma etkisi yüksek olan tüm hizmetleri devre dışı bırakın.
Tamamlandığında, değişikliklerin etkili olması için sistemi yeniden başlatmanız yeterlidir.


Monster Hunter Rise: Sunbreak'in Steam'deki oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın

Oyun indirilirken veya güncellenirken indirilen oyun dosyalarının bozulması veya birkaç dosyayı kaçırma olasılığı her zaman vardır. Sunbreak DLC'si Monster Hunter Rise'ın temel oyununa eklenen oldukça büyük bir veri yığını olduğundan, indirme sırasında bazı dosyaların kaybolması veya bozulması muhtemeldir.

Bu durumda oyuncular Steam'deki oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayabilirler . Bu özellik, seçilen oyun için herhangi bir eksik veya bozuk dosya olup olmadığını kontrol etmek için esasen 'steamapps' klasörünü tarar. Steam eksik veya sorunlu bir şey bulursa, sorunu çözmek için dosyaları yeniden indirir.

Oyun, temel Monster Hunter Rise deneyiminin harika bir genişlemesidir ve PC'deki bazı oyuncuların oyunla ilgili çökme sorunlarıyla karşılaşması gerçekten yürek parçalayıcı olabilir. Bu sorun giderme ipuçlarının, bu tür oyuncuların oyunu başlatmalarına ve sonunda Sunbreak'i deneyimlemelerine yardımcı olabileceğini umuyoruz.

YORUMLAR

Ad

A Skull & Bones,8,Android,21,Apex Legends,5,APK Download,9,Apple,1,Asus,1,BGMI,3,Bilim Dünyası,12,Brawl Stars,2,Call Of Duty,19,china,1,Clash Royale,5,Cod Mobile,14,Coin,4,Company of Heroes,1,Cycle Frontier,32,Czech,1,Destiny,19,Diablo,6,Dying Light 2,7,Economy,4,Ekonomi,8,Elden Ring,528,En,7,Eng,26,Es,1,Esp,34,F1,16,Fall Guys,8,Fifa,1,Final Fantasy,1,Fortnite,5,Fr,2,Fra,33,Free Fire,36,Game,361,Game Guide,708,Game Guides,725,Genshin Impact,71,Ger,35,GoD Of WaR,9,Gotham Knights,2,GTA,1,Halo Infinite,1,İndia,1,iOS,16,iPhone,4,İpuçları ve Püf Noktaları,16,Jpn,33,Kor,1,LOL,4,Lost Ark,121,Minecraft,3,MODERN WARFARE,8,MOTORLU ARAÇLAR,24,Nasıl Yapılır,79,NBA,8,New Game,1100,News Release,26,OnePlus,12,Overwatch 2,8,Oyun İpuçları ve Püf Noktaları,322,Oyun Klavuzları,510,Oyunlar,766,PlayStation,2,Por,32,Pr,1,PUBG Mobile,131,PUBG Mobile Lite,26,PUBG New State,26,Raft,16,Roblox,1,Samsung,6,Sniper Elite,1,Sosyal Medya,12,Spider-Man,6,Splatoon,7,technology,19,Teknoloji,156,Telefonlar,6,Trendler,30,Ukr,31,Update,1,v Rising,34,Valorant,18,Xiaomi,6,Yaşam ve Sağlık,10,Yeni Haberler,43,Yeni Yayınlar,1538,YouTube,1,
ltr
item
Oneyle: Monster Hunter Rise: Sunbreak: 'Başlangıçta kilitlenme' hatası - Nasıl düzeltilir, olası nedenler ve daha fazlası
Monster Hunter Rise: Sunbreak: 'Başlangıçta kilitlenme' hatası - Nasıl düzeltilir, olası nedenler ve daha fazlası
Monster Hunter Rise: Sunbreak: 'Başlangıçta kilitlenme' hatası - Nasıl düzeltilir, olası nedenler ve daha fazlası
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEj0bOMcJ744oK13zRvKfFSfID_Kbz_63jRivrWGzCLTxP2coBPJeRuEE-H3hwtQRuk3QjAhoQc2PXgWavKmfuZtQDqOvl1QEfrAAq1TlQzuFReF3V2kkGSajShEuA3ULAFYbb2xf_mCEZ2ImtCPwxL7cU9i0TkJhiDfzr3NOSa_Z_IBU0ngI8lK2TOJ4w=w640-h404
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEj0bOMcJ744oK13zRvKfFSfID_Kbz_63jRivrWGzCLTxP2coBPJeRuEE-H3hwtQRuk3QjAhoQc2PXgWavKmfuZtQDqOvl1QEfrAAq1TlQzuFReF3V2kkGSajShEuA3ULAFYbb2xf_mCEZ2ImtCPwxL7cU9i0TkJhiDfzr3NOSa_Z_IBU0ngI8lK2TOJ4w=s72-w640-c-h404
Oneyle
https://www.oneyle.com/2022/06/monster-hunter-rise-sunbreak-baslangcta.html
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/2022/06/monster-hunter-rise-sunbreak-baslangcta.html
true
8251920511909153638
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All TAVSİYE EDİLEN YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy