MONSTER HUNTER RİSE: SUNBREAK İNCELEMESİ

MONSTER HUNTER RİSE: SUNBREAK İNCELEMESİ

 

MONSTER HUNTER RİSE: SUNBREAK İNCELEMESİ


MONSTER HUNTER RİSE: SUNBREAK İNCELEMESİ


Monster Hunter Rise Sunbreak'in iki tarafı var. İlki sizi tatlı bir ormanda bir maceraya çıkarken, böcekleri toplarken ve bir salyangoz ararken küçük canavarları yakalarken görecek: daha sonra fotoğrafını çekecek ve çok çekici bir salyangoz şapkasıyla ödüllendirileceksiniz. Sunbreak'in diğer tarafı avcınızdır, öfkeli kırmızı gözlü bir maymun canavar anahtarcınızı yere indirirken yerde çaresiz kalır. Ya da belki de bir gergedan boynuzu olan dev bir ejderhadır, suçlamalarla (ki bu da zehir saçarak) size tek atış yapar.Tekrar tekrar avcıların yere düştüğünü izleyeceksiniz.


Canavar Avcısı'nın sevimli yönlerinden biri, vahşi hareketler üzerine kurulmuş ve doğanın dişleri ve pençeleri kıpkırmızı olduğu bir oyunda, avcılar dev bir azgın canavar nakavt olduğunda hala 'baygın'. Endişelenme, her şey iyi olacak. Bıçağın gerçek bükümü, her görevde sınırlı devam etmesidir, öyle ki üç kez 'taşıma' (kedi tahrikli bir sedyede üsse geri götürülürsünüz) yeniden başlatma anlamına gelir. 2022'de eski bir duyguya sahip olmak garip bir şey - bir kavgada 40 dakikayı geride bıraktığınız ve fazladan bir vuruş yaptığınız veya bir kaçamak yaptığınız için her şeyi yeniden yapmak zorunda olduğunuz hissi .

Monster Hunter Rise, ilk olarak 2021'in başlarında Switch'te piyasaya sürüldü ve bu yıl Ocak ayında PC'ye geldi ( işte incelememiz ). Tamamen dans eden Monster Hunter World'den daha eski taşınabilir oyunların soyunda, Rise kesinlikle denenecek silahlarla, avlanacak canavarlarla ve kutularda (ve bazen de giyilebilecek) eşyalarla dolu. Aynı zamanda oyuncunun hareketini büyük ölçüde iyileştirdi, alan geçişlerini kusursuz hale getirdi ve öncekinden daha yumuşak bir tek oyunculu deneyim oldu.

Rise'ın hiçbir şekilde kolay bir oyun olduğunu söyleyemem. Ancak, çoğu oyuncunun, kampanya sonrası avlara kadar kaydedilen gerçek nahoşlarla bitirebilmesi amaçlanan bir oyundur (Canavar Avcısı oyunlarıyla ilgili şeylerden biri, son diyebileceğiniz birden fazla puana sahip olmalarıdır). Ayrıca, serinin geleneksel olarak 'G-Rank' ve daha sonra 'Master Rank' avlarına gittiği ve eğitim çarklarının gerçekten çıktığı 'Yüksek Derece' avlarında da durdu.


Monster Hunter Rise Sunbreak, Rise'ın oyuncuları daha nazik bir şekilde oyuna dahil etmesi için paradisal ek ve soğuk kalpli düzelticidir. Bu, hardcore için ve baştan aşağı yukarı sizin için geçerli.

Ancak Sunbreak'in açılışı arzulanan çok şey bırakıyor. Genişlemeye girişiniz, yengeç benzeri bir düşman olan Hermitaur'un bir çeşididir. Bazı yeni hamleleri olsa da ve hey, bu yeni bir Rise dövüşü olsa da, bu son derece tanıdık bir canavar ve karşılaşma.


Tartışmalı bir şekilde olması gerekenden daha uzun süre devam eden bir tema. Sunbreak, avcınızı hızlı bir şekilde Usta Derecesine terfi ettirir, ancak Usta Derece 3'e gitmeye hazır olana kadar gerçekten yeni bir canavar görmeyeceksiniz - ki bu da bir düzine saat avlanma demektir. Bir dereceye kadar bu, her zaman Monster Hunter oyun sonu olmuştur ve serinin uzun zamandır hayranlarının çoğu göz kırpmayacak, ancak birkaç yeni hamle ile eski canavarların paleti değiştirilmiş versiyonlarına karşı savaşlarla önden yüklenen tam fiyatlı bir genişleme… beklediğim kadar heyecan verici değil.


Neredeyse hemen sunulan bir değişiklik, esas olarak iki farklı geçiş becerisi yüklemesini (düşün: özel hamleler) savaşa sokmanıza izin veren 'switch skill swap'tır. İlk başta bu sadece sahip olmak için güzel bir şey ve bir atlatmaya dönüşebilen düzgün bir ısmarlama animasyonla geliyor. Daha sonra, beceri değiştirirken etkinleştirilen ve silah bileme gibi şeyler üzerinde aşırıya kaçmanıza ve arıza süresini en aza indirmenize olanak tanıyan güçlendirmeler edindikçe, av tarzınızın dokusuna daha da fazla işlenir.Beceri değiştirme türü, bir bütün olarak Sunbreak anlamına gelir. Bu küçük bir değişiklik, ancak daha fazla oynadıkça avları ne kadar iyileştirdiği ortaya çıkıyor. Ana silahım ve geçiş becerilerim o kadar farklı ki biraz yolumdayım, ancak bu, belirli bir canavara karşı gerçekten neyin yararlı olabileceğini belirleyebileceğiniz ve konuşlandırabileceğiniz bir dinamizm katıyor. Bu genişleme biraz da bununla ilgili: zaten harika bir avlanma deneyimini mükemmelleştirmek.

Sunbreak, Rise'a yalnızca beş gerçek 'yeni' canavar ekler ve Espinas gibi bazıları eski oyunlarda yer almıştır. Espinas, Sunbreak'in gerçekten yapmak istediği şeye iyi bir örnek. Master Rank 4'e kadar bu şeyle karşılaşmayacaksınız, bu noktada annenizle vedalaşmalı ve tüm dünyevi işlerinizin yolunda olduğundan emin olmalısınız.


Espinas, Diablos'un daha büyük, daha kötü ağabeyi gibidir. Tembel kaçışları yakalayabilecek devasa kanatları ve hatasız bir şekilde sizi vuracak korkunç büyük bir boynuzu ile defalarca size saldırmaya bayılan dev bir ejderha. Süslü bir hareketi yok, sadece seni yakalayana kadar tekrar tekrar sana doğru koşuyor, ki öyle olacak ve gizli sosu da seni zehirlemesi. Bunun anlamı, vurulsanız ve bir şekilde hayatta kalsanız bile, bu şey Usain Bolt gibi ortalıkta dolaşırken artık zehri tedavi etmeniz ve iyileştirmeniz gerekiyor. Sık sık sersemletir. Espinas benden nefret ediyor ve ben bundan nefret ediyorum.


Sunbreak, sahip olduğu şeylerin çoğunu geri tutar. Deneyimin bir kısmı olan Master Rank 4'e kadar yeni geçiş becerilerinin kilidini açmıyorsunuz ve o zaman yeni canavarları da hareket halinde görmeye başlayacaksınız. Capcom bu konuda nicelik getirmemiş olabilir ama nitelik kazandırdı.


Beş yeni canavar cimri hissettiriyor, ancak sonraki dövüşler ve özellikle Malzeno mutlak havai fişekler atıyor. Bu yaşlı ejderha, etrafta uçarken ateş topları patlatırken, yeri paramparça ederken ve etrafınızdaki elementleri kırbaçlarken avcınızı istila edebilecek bir vampir güvesi sürüsüne ev sahipliği yapıyor. Oh ve bükülebilir. Sedyeyi hazırla.Yaşlı ejderhalar serideki en sevdiğim dövüşler çünkü Capcom'un tasarımcıları, etrafınızdaki tüm dünyanın onların varlığına tepki verdiğini hissettiriyor ve Malzeno gerçekten de doğanın korkunç bir gücü gibi hissediyor. Zırh seti de inanılmaz derecede tatlıdır ve kırık canavar parçalarına çarptığınızda iyileşmenizi sağlayan 'Kan Ayini' becerisini ekler: evet, orada biraz Bloodborne var.

Böyle korkunç ihtimallerle karşı karşıya kalan Sunbreak, oyuncuya bir yardım eli uzatıyor ve beklediğimden çok daha iyi çalışıyor: Takipçiler. Genellikle hayvan arkadaşlarınızla bir ava gidebilirsiniz, ancak Sunbreak yan görevlere gidecek avcı dostlarını ve büyük hikaye görevlerinde size katılan bir şövalye Fiorayne'yi tanıtıyor.


Fiorayne cennetten geliyor ve Capcom'un seriye kazandırdığı en iyi yol arkadaşlarından biri çünkü başka bir oyuncu gibi dövüşüyor; can barutunu doğru zamanda kullanmak, uzun süre canavarın dikkatini çekmek, geri çekilecek başka bir canavar bulmak için ortadan kaybolmak. Bir düşünün, tanıdığım bazı insan oyunculardan daha iyi. Seriye yepyeni bir unsur ekleyen Fiorayne, Capcom'un oyunun tek oyunculu tarafında gelecekte nereye gideceğini gösterebilir.

Yeni ortamlar, Vanilla Rise'dakilerden daha yoğun hissettiriyor, ancak bu, iki yeni kablo böceği gibi daha küçük yaratıklar ve endemik unsurlar ekleyen genişlemenin bir işlevi olabilir. Her ikisi de binek odaklıdır, biri 'cezalandırıcı' saldırıları daha ölümcül hale getirirken diğeri canavar dövüşlerinden düşme oranlarını artırır. Buna uygun olarak, bana Master Rank'ta canavarların birbirlerine karşı temel oyunda olduğundan çok daha agresif olduklarını hissettim, ancak bu sadece benim anlayışım.


Sunbreak'in Malzenos gibi canavarlarla karşılaşmaya başlayana kadar kilitli tutulan bir başka yönü, gizli zırh setleri, yoldaşlar, ustalık dereceli katmanlı zırh gibi eklenen çok sayıda şey… Kabarık gibi görünen ancak bazı oyuncular için çok önemli olan şeyler. Geleneksel Monster Hunter oyunsonu hayranıysanız, bu, serinin şimdiye kadar sahip olduğu özelleştirilebilirliği ve minimum maksimum değeri sunuyor.


Monster Hunter Rise, bu seride hiç olmadığı kadar iyi ve Sunbreak çok daha fazlası. Aynı zamanda çok daha zor, ama bu doğru çağrı gibi geliyor. Serinin bazı hayranları için muhtemelen skora 10 ekleyebilirsiniz. Bazı eklemeler ilk göründüklerinden daha önemli olsa da yeninin heyecanından yoksundur ve esasen zaten genişleyen bir deneyim için uygun bir oyun sonu işlevi görür. O halde, bir gün batımından daha az bir Sunbreak.

YORUMLAR

Ad

A Skull & Bones,8,Android,21,Apex Legends,5,APK Download,9,Apple,1,Asus,1,BGMI,3,Bilim Dünyası,12,Brawl Stars,2,Call Of Duty,19,china,1,Clash Royale,5,Cod Mobile,14,Coin,4,Company of Heroes,1,Cycle Frontier,32,Czech,1,Destiny,19,Diablo,6,Dying Light 2,7,Economy,4,Ekonomi,8,Elden Ring,528,En,7,Eng,26,Es,1,Esp,34,F1,16,Fall Guys,8,Fifa,1,Final Fantasy,1,Fortnite,5,Fr,2,Fra,33,Free Fire,36,Game,361,Game Guide,708,Game Guides,725,Genshin Impact,71,Ger,35,GoD Of WaR,9,Gotham Knights,2,GTA,1,Halo Infinite,1,İndia,1,iOS,16,iPhone,4,İpuçları ve Püf Noktaları,16,Jpn,33,Kor,1,LOL,4,Lost Ark,121,Minecraft,3,MODERN WARFARE,8,MOTORLU ARAÇLAR,24,Nasıl Yapılır,79,NBA,8,New Game,1100,News Release,26,OnePlus,12,Overwatch 2,8,Oyun İpuçları ve Püf Noktaları,322,Oyun Klavuzları,510,Oyunlar,766,PlayStation,2,Por,32,Pr,1,PUBG Mobile,131,PUBG Mobile Lite,26,PUBG New State,26,Raft,16,Roblox,1,Samsung,6,Sniper Elite,1,Sosyal Medya,12,Spider-Man,6,Splatoon,7,technology,19,Teknoloji,156,Telefonlar,6,Trendler,30,Ukr,31,Update,1,v Rising,34,Valorant,18,Xiaomi,6,Yaşam ve Sağlık,10,Yeni Haberler,43,Yeni Yayınlar,1538,YouTube,1,
ltr
item
Oneyle: MONSTER HUNTER RİSE: SUNBREAK İNCELEMESİ
MONSTER HUNTER RİSE: SUNBREAK İNCELEMESİ
MONSTER HUNTER RİSE: SUNBREAK İNCELEMESİ
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEieitnfyg8jNeaBfsrPDESAeRanMsm4HV1k970wIT9dHyBtczRP13JrWg1zk0V89OtULPfbY9sW7GaXrriwTfc3m676CGp9-G1tk6Ik-MsNZZv9UW_da-ANkKf6RsvII2Wo3WUQfps2rFgzWvvH5OAGoj1hr35lLLFvGmmUVMPN3Dsxz-CK4e23cmU6EQ=w640-h360
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEieitnfyg8jNeaBfsrPDESAeRanMsm4HV1k970wIT9dHyBtczRP13JrWg1zk0V89OtULPfbY9sW7GaXrriwTfc3m676CGp9-G1tk6Ik-MsNZZv9UW_da-ANkKf6RsvII2Wo3WUQfps2rFgzWvvH5OAGoj1hr35lLLFvGmmUVMPN3Dsxz-CK4e23cmU6EQ=s72-w640-c-h360
Oneyle
https://www.oneyle.com/2022/06/monster-hunter-rise-sunbreak-incelemesi.html
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/
https://www.oneyle.com/2022/06/monster-hunter-rise-sunbreak-incelemesi.html
true
8251920511909153638
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All TAVSİYE EDİLEN YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy